V.I.P.

Historie

Kapela V.I.P. vznikla v roce 1997.  V té době končí kapela Aerotaxi, která ve složení až 9ti muzikantů má problémy s uplatněním. V té době začíná přerod kapely na menší složení a využití nových možností ve studiovém pořízení hudebních základů, pro hraní v malém obsazení. Kapela dostává název V.I.P. a pěveckých partů se tehdy ujímají zpěvačky Zdena Mačinová a Hana Svobodová. Skupina velmi rychle získává své posluchače hlavně na Kolínsku a Kutnohorsku. Během krátké doby je tolik příležitostí, že hraje kolem osmdesáti vystoupení ročně. Postupně přicházejí nabídky i na větší akce, kde základní sestavu rozšiřují další muzikanti na kytaru, perkuse a klávesy. V roce 2007 původní zpěvačky odcházejí a nastupuje mladá krev v talentovaných zpěvačkách Anetě Kubínové a Alžbětě Sosnovcové. Občas původní obsazení vystupuje při zvláštních příležitostech, jako jsou vánoční koncerty apod.

Kapela si zakládá na dokonalém zvuku, perfektně zvládnutých pěveckých partech, kde v mnohých písničkách dominují tříhlasé vokály, na spolehlivosti a společenském vystupování. Tyto priority přinášejí opakované pozvánky od pořadatelů např. Ples letectva ČR v ALDIS Hradec Králové, Ples učitelů v Liberci, Kočičkový bál na Jizerce, Ples tanečních v Kutné Hoře apod. V průběhu let skupina natočila dvě CD.

VIP_logo

Kde hrajeme

Máme bohaté zkušenosti s vystupováním na následujích akcích:

  • Maturitní a reprezentační plesy
  • Svatby
  • Společenské akce, firemní večírky
  • Hudební doprovod k tanečním kurzům

Maturitní a reprezentační plesy

Skupina V.I.P. při těchto příležitostech vystupuje v rozšířeném obsazení o perkuse a dechovou sekci. Nabízíme široký repertoár od 60tých let do současnosti, samozřejmostí je zařazení standardních tanců, latiny a lidovek. Po dohodě s pořadatelem hrajeme série po třech, nebo čtyřech písničkách, popřípadě delší taneční bloky. V sálech do cca 1000 posluchačů zvučíme vlastní špičkovou aparaturou, samozřejmostí je i puštění podkladů pro předtančení, zpěváky, módní přehlídky apod. Pro moderátory poskytujeme bezdrátové mikrofony.

Na zvláštní přání pořadatele zajistíme:

  • předtančení
  • moderátora
  • hosta večera
  • kvalitní osvětlení sálu i pódia
  • vlastní špičková zvuková aparatura

Svatby

Na svatbách vystupujeme ve dvou až tříčlenném obsazení podle objednávky svatebčanů. Široký repertoár skupiny nabízí prakticky pro každého něco zajímavého. Ani na svatbách nepoužíváme trapné samohrajkové doprovody, ale celý repertoár je kvalitně zpracovaný ve studiu. K těmto základům zpívají živě zpěvačky a zpěvák a je živě dohráván kytarový a klávesový doprovod.

Společenské akce, firemní večírky

Skupina hraje i na těchto akcích, kde nabízíme různě velké obsazení a program přizpůsobujeme druhu akce. Samozřejmostí je společenské oblečení a vystupování.

Hudební doprovod k tanečním kurzům

Nabízíme hudbu k tanečním kurzům. Pro běžné lekce jsou v repertoáru orchestrální verze veškerých vyučovaných tanců, je možné je hrát i v tréninkových, pomalejších tempech. Na výukových hodinách hrajeme v obsazení dva hudebníci (klávesy, trubka). Pro prodloužené lekce a věnečky rozšiřujeme obsazení o zpěvačku, která má v repertoáru zpívané verze vyučovaných tanců.